Resultats de la cerca
Es mostren 976 resultats
Bernadette Pujals
Hípica
Amazona.
S’especialitzà en hípica de doma clàssica Entre el 1983 i el 1991 conquerí dos Campionats d’Espanya i dos subcampionats El 1995 es traslladà a Mèxic, on guanyà vint-i-dos títols estatals i divuit metropolitans fins el 2011 Disputà diversos Jocs Panamericans i Centreamericans, els Jocs Eqüestres Mundials 2006 i els Jocs Olímpics de Pequín 2008
Ingrid Martínez Asturias
Hoquei sobre patins
Jugadora d’hoquei sobre patins en línia.
Jugà en diversos clubs catalans amb els quals aconseguí podi en quatre Copes de la Reina, participà en vuit Campionats d’Espanya i guanyà una Lliga 2009 Com a membre de la selecció espanyola, jugà set Mundials 2005, 2007-12, dels quals destaca el tercer lloc el 2012 Amb la selecció catalana, disputà tres World Cup 2004, 2005, 2006
Javier Hidalgo Arena
Altres esports de pilota o bola
Jugador de petanca.
Format al CP Can Bassa, destacà en categoria juvenil en assolir dues medalles de bronze mundials 2001, 2003 i un subcampionat d’Europa 2004 L’any 2007 es proclamà subcampió d’Espanya de clubs en trios en segona categoria amb el CP Montmeló Amb la selecció espanyola, guanyà la medalla de plata al Campionat d’Europa sub-23 2008
Club Tennis Olot
Tennis
Club de tennis d’Olot.
Fundat el 1931, disposa de diversos equips que participen en els campionats comarcals de tennis Té secció de pàdel, que la temporada 2009-10 tingué com a entrenador Gerard Company, tres vegades campió de Catalunya i destacat jugador en campionats mundials Disposa de cinc pistes de tennis, dues pistes de pàdel, frontó, gimnàs, piscina i pista poliesportiva
Club Biketrial Costa Daurada
Ciclisme
Club de ciclisme de muntanya de Torredembarra.
Fundat l’any 2008, nasqué com a secció de BTT de la Unió Deportiva Torredembarra el 1998 El fundador i primer president fou Àngel Batlle, excampió del món de BTT Creà una escola d’aquesta especialitat i participà en competicions tant provincials com mundials De les seves files sortí Sergio García, subcampió del món en dues ocasions
Club Twirling Maçanet de la Selva
Gimnàstica
Club de twirling de Maçanet de la Selva.
Fundat a l’agost del 2001, l’equip júnior aconseguí la segona posició en la Copa d’Espanya de clubs 2006 celebrada a l’Ametlla de Mar, fet que li permeté participar en la Copa d’Europa de clubs el mateix any En destaca Eugènia Ramos Gómez, que ha participat en campionats europeus i mundials individuals i per clubs
Alba Ariño Nuez
Gimnàstica
Gimnasta.
S’inicià en gimnàstica rítmica a l’AE Eixample, i posteriorment competí amb el Club Muntanyenc Sant Cugat L’any 2004 debutà en gimnàstica estètica, modalitat en la qual s’especialitzà, i formà part del primer equip que s’estrenava per als Mundials Participà en tots els Campionats del Món entre els anys 2004 i 2010
Helen Montilla Santos
Vela
Regatista.
Membre del Club Natació Lloret, destacà en la modalitat europa, en la qual va ser olímpica als Jocs Olímpics d’Atlanta 1996 Participà també en Campionats Europeus i Mundials entre els anys 1988 i 2000 Fou campiona d’Espanya 1989, 1990, 1995-99, d’Europa 2007 i de Catalunya 1995, 2000 El 2000 fou campiona del món master
Pere Soler Fontanet
Judo
Judoka.
Cinturó negre tercer dan, s’inicià al club Creu Alta de Sabadell Competí representant el Club Sant Jordi Fou setè en els Mundials de judo 1981 i assolí la quarta posició en els Campionats d’Europa 1976 Es proclamà vuit vegades campió d’Espanya en les categories open i de menys de 95 kg 1981-84
Itzak Perlman
Música
Violinista israelià.
D’aptituds molt precoces, els anys seixanta se situà entre els principals virtuosos mundials del violí El seu repertori és d’una gran amplitud, però s’ha destacat sobretot en la interpretació dels romàntics Ha dut a terme nombrosos enregistraments, d’entre els quals cal esmentar el de les sonates de Beethoven amb el pianista VAškenazij
Paginació
- Primera pàgina
- Pàgina anterior
- …
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- …
- Pàgina següent
- Última pàgina