Resultats de la cerca
Es mostren 1988 resultats
Ramon Sapés Farré
CN TERRASSA
Natació
Nedador especialitzat en braça.
Membre del Club Natació Sabadell, el 1934 passà al Club Natació Terrassa Fou campió de Catalunya en 200 m 1929, 1930, 1931 i 400 m 1929, 1931 En l’àmbit estatal fou vuit anys consecutius campió d’Espanya de 200 m 1928-35 i dos anys de 400 m 1934, 1935 En el període 1929-35 establí catorze rècords de Catalunya dos en 100 m, quatre en 200 m, cinc en 400 m i tres en 3 × 100 m estils dels quals dotze ho foren d’Espanya Sobresortí del domini que aleshores exercia el Club Natació Barcelona a Catalunya i a Espanya
Saúl Sanz Ortega
Natació
Nedador especialitzat en esquena.
Membre del Club Natació Catalunya, amb el qual, el 1997, fou campió català de 200 m esquena i de 4 × 100 m estils
Antoni Aleix Santos Monjo
Esgrima
Tirador especialitzat en floret.
Membre del club d’esgrima Sala d’Armes Montjuïc, fou campió d’Espanya 2009 i de Catalunya 2006, 2008 en categoria júnior i campió de Catalunya sènior 2008 Amb la selecció espanyola ha participat en competicions internacionals en categories inferiors, com uns Campionats del Món júnior 2008 o uns Campionats d’Europa sub-23 2010 Es retirà l’any 2011
Jordi Villar Colomé
Curses de muntanya i d’orientació
Orientador especialitzat en raids.
Membre del Badalona Orientació, fou campió de Catalunya de relleus 1994
Marc Verdaguer
Natació
Nedador especialitzat en papallona.
Format al Club Natació Barcelona a les ordres de Paulus Wildeboer que després el portà al Club Natació Sabadell i Jan Bas Stamm, fou doble campió d’Europa júnior 1982, 1983 En categoria absoluta, es proclamà tres vegades campió d’Espanya d’hivern dels 100 m papallona 1983, 1984, 1985
Xavier Valls Tort
Atletisme
Atleta especialitzat en salts.
Competí a les files de la Unió Gimnàstica i Esportiva de Badalona, el Centre Gimnàstic Barcelonès, el Futbol Club Barcelona, el Larios i l’Agrupació Atlètica Catalunya Fou campió de Catalunya de triple salt en tres ocasions 1990, 1994, 2001 i de salt de llargada en una 2000 En pista coberta també assolí el títol català de salt de llargada 2001 i de triple salt 1994, i fou subcampió estatal de triple salt 1991
Denis Terrones Salinas
Gimnàstica
Gimnasta especialitzat en trampolí.
Membre de l’Associació Sant Martí Esport, l’any 2001 fou campió júnior del Torneig Internacional Frivolten Cup L’any 2002 participà en el seu primer Campionat d’Europa i durant la seva carrera participà en dos Campionats del Món 2005, 2007 Aconseguí diversos títols estatals per equips i diversos podis individuals, i guanyà la Copa d’Espanya de trampolí en alguna ocasió També fou diverses vegades campió d’Espanya amb la selecció catalana Posteriorment es dedicà al pole sport , guanyà el primer Campionat d’Espanya 2012 i fou medalla de plata al Campionat d’Europa 2012
Octavi Teixidor Belmonte
Natació
Nedador especialitzat en braça.
Membre del Club Natació Catalunya, es proclamà campió de Catalunya en aquest estil dos cops en 50 m 1995, 1996 i un cop en 100 m 1996
Albert Teixidó Bermúdez
Natació
Nedador especialitzat en esquena.
Membre del Club Natació Catalunya Fou deu vegades campió de Catalunya en aquest estil quatre cops en 50 m 1997, 1999, 2000, 2001, tres cops en 100 m 1995, 1997, 1999 i tres vegades en relleus 4 × 100 m estils 1997, 1998, 1999 Té la medalla de bronze de serveis distingits de la federació espanyola 1994
fotogravador | fotogravadora
Paginació
- Primera pàgina
- Pàgina anterior
- …
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9
- 10
- 11
- 12
- 13
- …
- Pàgina següent
- Última pàgina