Resultats de la cerca
Es mostren 13 resultats
Luis Romero Porta
CLUB DE LLUITA SANT ADRIÀ / XISCO LIROLA
Altres esports de combat
Lluitador i àrbitre.
Competí com a representant del Club de Lluita Sant Adrià Es proclamà subcampió d’Espanya de lluita grecoromana en la categoria de 55 kg 2009, 2010 en dues ocasions i fou tercer en la mateixa competició en lluita lliure olímpica També fou campió de Catalunya de lluita grecoromana en la categoria de 58 kg i subcampió en lluita lliure olímpica en la de 55 kg
José Luis Prieto Cayón
Altres esports de combat
Taekwondista i directiu.
Guanyà la medalla de bronze en els Campionats d’Europa 1994 i en la Copa del Món 1996, 1998, sempre en la categoria de menys de 54 kg Obtingué la medalla de bronze en els Campionats del Món universitaris 1998 Formà part del comitè de disciplina esportiva de la Federació Catalana de Taekwondo
José Luis Estudillo Vela
Altres esports de combat
Taekwondista.
Aconseguí dues medalles de bronze individuals en la modalitat de pumse als Campionats d’Europa 2009, 2011 i també en la categoria de trio masculí, fent equip amb Alberto Jo Lee i José Manuel Ramón Salguero Participà en diversos trofeus, com el Poomsae Open, on assolí la medalla d’or en la prova de trio masculí 2010 Formà part de la selecció espanyola d’aquesta modalitat
José Luis Ovejero Cano
Altres esports de combat
Taekwondista.
Competí representant el Club Tae-chunkwon de Sabadell Es proclamà campió de Catalunya en la categoria de pes pesant 1994
Sandow
Altres esports de combat
Club de taekwondo de Cornellà de Llobregat.
Fundat el 1993, té installacions pròpies al gimnàs del mateix nom Ofereix classes de taekwondo sota la direcció del mestre Luis Herrera Martínez També organitza exhibicions anuals i competicions
José Manuel Ramon Salguero
Altres esports de combat
Taekwondista.
Guanyà la medalla de bronze als Campionats del Món de tècnica en la categoria sincronitzada 1 masculina 2009 També aconseguí la medalla de bronze als campionats d’Europa de pumses 2009 i la medalla d’or als Campionats d’Espanya en la modalitat pumses trio 1 masculí, juntament amb José Luis Estudillo i Alberto Jo Lee 2009
Germans Argudo
Altres esports de combat
Escola de taekwondo de Barcelona.
Obrí les portes el 1993 prenent el nom dels fundadors, els germans Javier, que feu de professor, i Luis Argudo, que n’assumí la direcció Situada al barri de la Prosperitat, entre les seves activitats destacaren les classes de tècnica i competició de taekwondo i les de defensa personal Formà a taekwondistes com Elena Gómez, Emilio de Toro, Gemma Sardina, Alejandro Juárez, Lorena Morales, Albert Bernal, Sergio Zares o Anna Anguita
Club de Lluita Olímpicala Mina
Club de Lluita Olímpica la Mina
Altres esports de combat
Club de lluita de Sant Adrià de Besòs.
Fundat el 2001, promou la lluita entre el jovent com a mitjà de transmissió de valors socioeducatius Inclòs dins el pla de transformació del barri de la Mina, és un referent en la integració i la cohesió social del barri Participa en competicions d’àmbit català i estatal i, en alguns casos, els lluitadors han competit en torneigs internacionals Divuit lluitadors foren campions d’Espanya en diferents categories i especialitats, entre els quals destaquen Juan Carlos Ramos, Tamerlan Gobaev, Francisco León, Víctor i Raúl Ferrándiz, Óscar Parra, Manel García, Zviad Svanidze, Carlos Domínguez o…
Club de Lluita Sant Adrià
Club de Lluita Sant Adrià
Altres esports de combat
Club de lluita de Sant Adrià de Besòs.
Fundat el 1968 per Felipe Moreno, practica la lluita grecoromana, la lluita lliure i el sambo El 1971 aconseguí el seu primer Campionat d’Espanya de lluita, competició que ha organitzat tres cops 1982, 2004, 2010 La temporada 2010-11 guanyà la Lliga espanyola de clubs de lluita, primera vegada que un club català assolí aquest títol Ha estat considerat el millor club de lluita d’Espanya en tres ocasions 1972, 1975, 1982 Alguns dels lluitadors més rellevants són Pol Canudas, Sergio Polo, Daniel Marín, Kildare Pérez, Albert Botías, Sviad Svanidze, Héctor Rodríguez, Kevin Ferrón, Lasha…
Club de Lluita Ripollet
Club de Lluita Ripollet
Altres esports de combat
Club de lluita de Ripollet.
Fundat el 1989, fou impulsat per Joan Soler i Miquel Monreal Participa en competicions d’àmbit català i estatal i alguns dels seus membres guanyaren el Campionat d’Espanya en categories sènior Entre ells destaca Luis Bernardo Martínez López, també olímpic a Barcelona 1992 i entrenador del CAR de Sant Cugat Francisco Javier Iglesias Serna, olímpic en tres ocasions, diploma olímpic a Barcelona 1992, seleccionador estatal sènior de lluita lliure olímpica i director tècnic de la Federació Catalana de Lluita Francisco Barcía Rodríguez, olímpic a Seül 1988 i a Barcelona 1992 i…